Wczasy w Karpaczu

Karpacz miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim. Położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Historycznie leży na Dolnym Śląsku. Jest bardzo atrakcyjne dla turystów i ma dużo do zaoferowania na przykład dla dzieci. Noclegi Karpacz to świetnie przygotowane pensjonaty, wille, apartamenty itp. Świetną atrakcją zarówno dla dzieci, dorosłych i seniorów jest wycieczka po Karpaczu i okolicy stylową kolejką turystyczną KARPACZ – EKSPRES. Kolejka kursuje w „długie weekendy” w miesiącach maj, czerwiec i wrzesień, oraz we wszystkie dni wolne od nauki szkolnej w okresie od 15 czerwca do 15 września. Podczas przejażdżki istnieje możliwość zobaczenia takich atrakcji miasta jak: Western City, Krucze Skały, Dom Morgensterna
Karczma Sądowa Bachus, Muzeum Sportu i Turystyki, Karkonoskie Tajemnice, Zapora na Łomnicy, Galeria Minerałów, Świątynia Wang, Miejsce zaburzenia grawitacji, Dziki Wodospad, Kolej Linowa na Kopę, Skocznia Orlinek, Park Bajek. Karpacz noclegi w centrum oferowane są w korzystnej cenieWestern City to park rozrywki osadzony w westernowym klimacie, mieszczący się w Ściegnach, tuż obok Karpacza. W parku znajdziemy wiele pastwisk, zagród i miasteczko kowbojskie. Na kompleks składa się stylizowana zabudowa, w skład której wchodzą m.in. Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy poczta. Znajduje się tu ponad 40 koni, większość z wywodzącej się z Dzikiego Zachodu rasy – American Quarter Horse. Specjalne pokazy – codziennie o godzinie 15:10 ma miejsce inscenizacja napadu na bank, z kolei o godzinie 12:00 można obejrzeć pojedynek rewolwerowców co pomaga nam się poczuć jak na dzikim zachodzie.

Śmiałkowie mogą tutaj spróbować takich atrakcji jak rzut do celu nożem, włócznią, strzelanie z łuku, wspinanie się na pal. Na miejscu znajduje się również strzelnica, a dorośli mogą nauczyć się rzucać prawdziwym lassem. Zaraz za miasteczkiem znajduje się Gold City, a więc centrum płukania złota. Instruktorzy szkolą, jak płukać złoto starą, traperską metodą. Jest tu także mini zoo, w którym obejrzeć można konie, kozy, kuce, owce, kozły, krowy, osły, jaki, daniele oraz… bizony. Dodatkowo po tutejszym stawie można przepłynąć się indiańską łodzią canoe i wiele innych atrakcji! Park Bajek to magiczne, baśniowe miejsce, jedyne takie, gdzie na świeżym powietrzu, podążając leśnymi ścieżkami można napotkać bajkowe chatki, kryjące w sobie wiele baśni takich jak „Królowa Śniegu”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Pinokio”, „Roszpunka”, „Jaś i Małgosia”, „Talary z gwiazd”, „Żabi król”, „Czerwony kapturek”, „Śpiąca królewna” i „Calineczka”.
W Parku, dzieci mogą także przejść tajemniczym tunelem ze skarbem Ducha Gór, wdrapać się na szczyt mini Śnieżki, zobaczyć z bliska makietę obserwatorium meteorologicznego i schroniska. Do zabawy służą też liczne gry wodne i dostępny tuż obok letni tor pontonowy Summer Tubing. Niestety w zimie Park Bajek jest nieczynny. Interaktywna Wystawa Klocków LEGO w Karpaczu to pierwsza w Polsce, stacjonarna wystawa modeli, makiet i budowli z klocków Lego. Zajmuje ona powierzchnię 170 m2 i mieści się w samym centrum Karpacza, przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Zobaczyć tu można m.in.: wielki, ruchomy model fabryki z taśmą produkcyjną, Gwiezdne Wrota z tajemniczym tunelem, 2,5 metrowy rollercoaster z wagonikami, w których jadą przeróżne ludziki LEGO, wyspę piratów, 300 litrowe akwarium, w którym ludziki LEGO walczą z rekinami i ośmiornicami, wielki statek kosmiczny czy ku uciesze najmłodszych – dużą podobiznę Świętego Mikołaja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.