Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to miasto odgrywające znaczącą rolę w regionie jako ośrodek sportowy i turystyczny. Leży nad rzeką Strwiąż w województwie podkarpackim, 8 km od Krościenka. To niewielkie miasto świetnie nadaje się do turystyki pieszej, rowerowej, konnej i lotów na paralotni w okresie letnim, a w sezonie zimowym dodatkowo narciarstwa.

Wieś Ustrzyki Dolne została założona w 1509 roku, a w 1727 zostały jej nadane prawa miejskie. Miasto nabrało znaczenia gospodarczego dzięki wybudowaniu galicyjskiej linii kolejowej i rozwoju przemysłu naftowego. U schyłku XIX wieku wybudowano dwie rafinerie ropy naftowej.

W Muzeum Młynarstwa i Wsi można poznać pełne wyposażenie linii czyszczących i mielących zboże. Jest to jedyne muzeum w Polsce, które to umożliwia. Ekspozycja obejmuje maszyny pochodzące z wieku pary i wieku elektryczności, który doprowadził do rewolucji również w młynarstwie. Są one unikalnym przykładem wiejskiego dziedzictwa przemysłowego w Europie.

Stacja narciarska „Gromadzyń” zapewni niezapomniane wrażenia miłośnikom sportów zimowych. Posiada ona 5 wyciągów narciarskich, orczykowych i talerzykowych, a także trasami narciarskimi z homologacją FIS i nartostradę. Wszystkie trasy są naśnieżane i ratrakowane, a ich długość to blisko 7 km. W Ustrzykach Dolnych znajduje się także stacja narciarska „Laworta” oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Ustrzyki Dolne noclegi, Ustrzyki Dolne domki całoroczne, noclegi w Bieszczadach

Możliwość komentowania jest wyłączona.