Ruciane Nida

Liczne trasy turystyczne i ścieżki dydaktyczne pozwalają na obcowanie ze wspaniałą mazurską przyrodą i dotarcie do każdego ciekawego zakątka okolicy. W pobliżu wsi Wojnowo znajduje się obejmujące swoim zasięgiem 9 ha głazowisko – 12 000 głazów, dwa z nich: jeden o obwodzie 975 cm i wysokości 1,2 m, drugi o obwodzie 700 cm i wysokości 1 m, są pomnikami przyrody. W Izbie znajdują się także rzadkie egzemplarze gazet i druków mazurskich oraz stare fotografie. O

bszar gminy wyróżnia się dużym udziałem jezior. Przez zachodnią część gminy przepływa „królowa mazurskich rzek” – Krutynia, uznawana za jeden z piękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Polsce jak i w Europie m. in. KRUTYŃ – UKTA 13 km, UKTA – NOWY MOST 7 km, NOWY MOST – KAMIEŃ 10 km. Ciekawym obiektem godnym uwagi jest Izba Regionalna, która znajduje się w jednej z drewnianych, zabytkowych chałup. W owej gminie znajdziemy również Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczynskiego , we wnętrzu którego odtworzono warszawski gabinet poety.

Zimą leśne dukty i polne drogi stają się idealnymi trasami biegania na nartach czy też organizacji kuligów. Noclegi Ruciane Nida to przede wszystkim domki letniskowe, poza tym tanie noclegi Ruciane Nida to także kwatery prywatne czy wille. Przez wiele lat gromadzone były tutaj narzędzia gospodarskie wykorzystywane przez mieszkańców regionu, stare meble, przedmioty codziennego użytku. Najbardziej znane to Jezioro Śniardwy – często nazywane „Mazurskim Morzem”, przepiękne Jezioro Nidzkie – natchnienie pisarzy i poetów oraz Jezioro Bełdany. a terenie gminy znajdują się pomniki przyrody, m.in. dwa dęby o obwodzie 565 cm i 320 cm oraz osobliwie wyglądająca sosna w kształcie liry. W pobliżu wsi Wojnowo znajduje się obejmujące swoim zasięgiem 9 ha głazowisko – 12 000 głazów, dwa z nich: jeden o obwodzie 975 cm i wysokości 1,2 m, drugi o obwodzie 700 cm i wysokości 1 m, są pomnikami przyrody. Ekspozycja obejmuje także liczne zdjęcia, rękopisy, listy i pamiątki.


Mikołajki znajdują się w pobliżu Mazurskiego Parku Krajobrazowego

Mikołajki często zwane i kojarzone jako żeglarska stolica Mazur przyciągają do siebie przede wszystkim amatorów sportów wodnych.Miejscowość leży nad Jeziorem Mikołajskim stanowiącym odnogę największego z jezior mazurskich – Jeziora Śniardwy.

Giżycko leżące w woj. warmińsko-mazurskim to jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane pomiędzy malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin


Możliwość komentowania jest wyłączona.