Port w Darłowie

Port oryginalna zabudowa portu rybackiego z XIX i XX wieku. Awanport w Darłówku Zachodnim – miejsce, w którym podczas II wojny światowej istniała stocznia statków żelbetonowych.

Usytuowany w ujściu rzeki Wieprzy Port w Darłowie dzieli się na: Awanport, Port Darłówko oraz Port Darłowo. Wejście do portu osłonięte jest dwoma ponad 400 metrowymi falochronami (Falochron Wschodni 415 m – Głowica 21,5 m, Falochron Zachodni 464,6 m -Głowica 20 m oraz Ostroga Zachodnia 60,1 m). W główkach wejście ma 38 metrów szerokości i 7 metrów głębokości, natomiast kanał portowy ma głębokość 4- 5 m (Awanport 6 m ) i 23 m szerokości. Długość nabrzeży w eksploatacji: przeładunkowe 370 m, rybackie 686 m oraz remontowe 152 m.

Port jest zarówno portem handlowym, rybackim, jak i turystycznym. Rocznie przeładowuje się tu od kilku do kilkunastu tysięcy ton ładunków głównie masowych.
Darłowo od kilku już lat posiada stałe, letnie połączenie turystyczne z duńskim Bornholmem realizowane przez statki Żeglugi Gdańskiej.
Do Portu Morskiego Darłowo mogą zawijać jednostki do 75 metrów o zanurzeniu maksymalnym do 4 metrów. Za zezwoleniem Kapitana Portu w Darłowie istnieje możliwość zawinięcia większych jednostek. .

Wszyscy żeglarze, którzy odwiedzają Port Morski Darłowo mogą skorzystać z kontenera sanitarnego, umiejscowionego za mostem, po wschodniej stronie portu. W kontenerze mieści się toaleta, prysznic i pomieszczenie rekreacyjne. Można również podłączyć się do energii elektrycznej oraz po uprzednim kontakcie z Zarządem Portu pobrać wodę słodką.

Darłowo domki zapewniają udany wypoczynek nad morzem.


Możliwość komentowania jest wyłączona.