Mikołajki noclegi

Mikołajki miasto położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Jeziorem Mikołajkim. Mikołajki to miasteczko położone w województwie warmińsko-mazurskim w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.Tu w dawnych czasach istniała osada, której mieszkańcy trudnili się rybactwem, tkactwem, wyrębem i spławianiem drzew. Pierwsza wzmianka o pochodzi z  1444 roku. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego, Konrad von Erlichshausen, nadał nobilowi Wawrzyńcowi Prusowi ziemie położone obok wsi kościelnej Mikołajki. Jej nazwa pochodzi od Św. Mikołaja, patrona kaplicy usytuowanej na wzgórzu wiatracznym.

Mikołajki noclegi przyciągają przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. Blisko miasta znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory i fauny. Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Mikołajki to jednak przede wszystkim Jezioro Mikołajskie, które zaczyna
się na północy od mostów w Mikołajkach.

Mikołajki pretendują obecnie do miana żeglarskiej stolicy Polski. Za najważniejszy zabytek Mikołajek uchodzi neoklasycystyczny ewangelicki Kościół św. Trójcy, w pobliżu miejsca gdzie Jezioro Mikołajskie łączy się z Jeziorem Tałty.

Noclegi w Mikołajkiach położona jest w malowniczej części miasta, nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego w bliskim s ąsiedztwie mazurskiego lasu. Noclegi usytuowane na spokojnych obrzeżach Mikołajek, daje poczucie kameralnej atmosfery i intymności. Idealna lokalizacja zapewnia znakomite warunki do wypoczynku i pracy oraz umożliwia łatwy dostęp do okolicznych atrakcji.

Mikołajki noclegi domki malowniczo położone miasteczko otoczone lasami Puszczy Piskiej oraz jeziorami – Tałty i Mikołajskie. Dzika przyroda, bogactwo ryb i zwierzyny leśnej, nieskażone środowisko, rezerwaty przyrody, unikalny klimat, jedyne w swoim rodzaju żeglarskie imprezy kulturalne.

Noclegi Mikołajki to dobrze rozwinięta baza noclegowa sprzyja turystyce i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów.

Mikołajki noclegi domki, noclegi w Mikołajkiach

Możliwość komentowania jest wyłączona.