Kudowa Zdrój

Miasto zlokalizowane jest na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Przez Kudowę – Zdrój przebiega pięć szlaków turystycznych pozwalających odwiedzić najpiękniejsze zakątki regionu. Muzeum Rzemiosł na szlaku ginących zawodów jest miejscem gdzie znajduje się bogata kolekcja narzędzi i wyrobów rzemieślniczych, jakie wyszły spod ręki wspomnianych majstrów. Będąc w Kudowie koniecznie odwiedzić trzeba Kaplicę Czaszek, to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które naprawdę warto poznać.

Mieści się w dzielnicy Czermna. Już na początku XVII wieku w miejscu tym odkryte zostały źródła leczniczych wód, a w 1636 roku we wsi używane były pierwsze urządzenia kąpielowe. Tanie noclegi Kudowa Zdrój. Dotarcie do nich umożliwia malownicza górska Droga Stu Zakrętów, wiodąca z Kudowy przez Karłów do Radkowa. W pogodne ciepłe dni można podziwiać szybowce unoszące się nad górami po czeskiej stronie.

Tym sposobem dotrzeć można do wielu ciekawych miejsc, w tym do Dusznik – Zdroju, do Błędnych Skał, przejście graniczne z Czechami, Źródło Marii i wiele innych, co czyni noclegi w Kudowie-Zdroju doskonałym wyborem dla każdej ciekawej świata osoby. W 1774 roku wydana została niemiecka książka przetłumaczona na język polski 3 lata później, opisująca między innymi wyniki badań, skład oraz zastosowanie występujących w Kudowie i kilku miejscowościach na Śląsku. noclegi w kudowie zdroju tanio . Opowieści oprowadzających po muzeum przewodników nikomu nie pozwalają nawet na chwilę znużenia.


Możliwość komentowania jest wyłączona.