Katarzyna Groniec „Wiszące ogrody” Karpacz „Gitarą i Piórem”

Paolo Conte, Jacques Brel, Bertolt Brecht, Kurt Weill, Nick Cave, Elvis Costello. Piosenki niosące wielki ładunek energetyczny i emocjonalny. Złożona z nich opowieść prowadzi widza-słuchacza przez pełne namiętności ludzkie życia, smutno – zabawne, wulgarne, wyzywające, niewinne. Życia dla których wspólnym mianownikiem wciąż pozostaje nadzieja, że gdzieś jest piękno za którym tęsknimy, że w każdym człowieku, niespodziewanie możemy odkryć świetlistość i dobro, którego, zważywszy na okoliczności w jakich poznajemy bohaterów, nie spodziewamy się zobaczyć. W entuzjastycznej nadekspresji i szaleństwie, w szepcie na granicy słyszalności, w gorzkiej prawdzie, czasem w lekkości bytu, a czasem tylko we wspólnym poszukiwaniu wiszących ogrodów znajdujemy nas samych. Karpacz noclegi zaprasza.

Karpacz jest piękną górską miejscowością, licznie odwiedzaną przez turystów zarówno latem, jak i zimą. Karpacz to jeden z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski. Sprzyja temu piękne widoki uliczki schodzące ku szumiącej po głazach Łomnicy pensjonaty tonące wśród kwitnących w maju rododendronów. Miasto dysponuje kilkoma tysiącami miejsc noclegowych i kilkusetosobowe hotele.

Najbardziej znanym obiektem Karpacza jest drewniany kościół Wang, wybudowanej przez Normanów świątyni zaczyna się w norweskim Wang pod koniec XII wieku. W roku 1842 kościół został niczym domek z klocków rozebrany (co było o tyle łatwe, że do jego budowy nie został użyty ani jeden gwóźdź.

Śnieżka jest niewątpliwie głównym magnesem dla odwiedzających Karpacz. Najwyższa góra Śląska i Czech. Na kamienistych zakosach prowadzących na szczyt z równym zaangażowaniem sapią Czesi, Niemcy i Polacy. W słoneczny letni dzień na szczyt dociera nawet 3000 osób.


Możliwość komentowania jest wyłączona.