Jurgów

Jeśli planujesz urlop w górach, koniecznie odwiedź Jurgów. To wioska, która oferuję świetne noclegi blisko wyciągu Jurgów.

Wioska polecana jest narciarzom a także wszystkim którzy uprawiają turystykę górską. Warto jednak pamiętać, że rzeka ta ma trudny nurt i jest najlepsza dla bardziej obytych kajakarzy. Jurgów jest fantastycznym wyborem dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy po dniu pełnym wrażeń oczekują spokojnego wieczoru. Popularną dyscypliną w tych okolicach są także spływy kajakowe odbywające się na rzece Białce, a jeśli rzeka ma wysoki stan wody, organizowane są również spływy pontonem. W tej właśnie miejscowości znajduje się stacja narciarska Jurgów SKI z jednym z najtrudniejszych stoków na Podhalu a według miejscowych narciarzowi, który pokona stok w Jurgowie, już żaden inny stok nie sprawi trudności. Miejscowość tą warto odwiedzić o każdej porze roku.

Kilkadziesiąt drewnianych szałasów zostało przeniesionych z polan tatrzańskich w XIX wieku i obecnie stanowią niezabezpieczony zabytek. Ponadto czystość powietrza jest tu bardzo dobra i doskonale wpływa na nasze zdrowie. Ze względu na położenie na uboczu pod samymi szczytami Tatr Jurgów pozostał niezatłoczoną i spokojną miejscowością, w której wypoczynek może być przyjemnym wyciszeniem i ucieczką od codzienności. W centrum wsi Jurgów znajduje się mały, malowniczy skansen – zagroda Sołtysów. Jurgów jest niedużą wsią istniejącą od 1546 roku i zlokalizowaną tuż obok jednej z najpopularniejszych miejscowości na Podhalu jaką jest Bukowina Tatrzańska.


Możliwość komentowania jest wyłączona.