Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój miasto w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim .Dokładnie Duszniki Zdrój sięgają terenów Obniżenia Dusznickiego a także sporą część Gór Bystrzyckich i Orlickich.

Duszniki Zdrój pod względem administracyjnym mają ciekawie zróżnicowany charakter. W granicach miasta wyodrębnione są pewne poszczególne przestrzenie, a wśród nich uzdrowisko, Podgórze, Zieleniec, Graniczna, Kozia Hala, Wapienniki, Jamrozowa Polana oraz oczywiście miasto.

Noclegi Duszniki Zdrój  noclegi to doskonałe miejsce wypoczynku i regeneracji sił. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają ciszy i spokoju jak i wytrawni turyści. Duszniki Zdrój to miejscowość położona na wysokości ok. 580 m n.p.m.

Duszniki Zdrój miasto z udrowiskiem łączy stanowiąca główną oś Parku Zdrojowego a Aleja Chopina.

Duszniki Zdrój kwatery prywatne  co warto zobaczyć : Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina , Godne zwiedzenia jest Muzeum Papiernictwa mieszczące się w starym młynie papierniczym. , renesansowy rynek,kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak zwany kościół zdrojowy,kuźnia, nad rzeką Bystrzycą, z XVII w .

Część uzdrowiskowa Dusznik Zdrój pensjonaty leży nieco poza miastem, co zapewnia kuracjuszom większy spokój i ciszę.

Ciekawostka z Miasta Duszniki Zdrój Ciekawy jest krzywy rynek otoczony starymi kamieniczkami, z ratuszem z XVI w. i dawnym zajazdem, w którym gościł w 1669 król Jan Kazimierz.

Zapraszamy Duszniki Zdrój


Możliwość komentowania jest wyłączona.