Chochołów noclegi, pokoje, domki

Chochołów jest to miejscowość podhalańska znajdująca się w województwie małopolskim, leżąca między Czarnym Dunajcem i Witowem w pięknych okolicach Tatr.

Noclegi w Chochołowie

W Chochołówie można zwiedzać naturalny rezerwat drewnianej architektury. Stara zabudowa wioski została uznana za zabytek klasy zero objęty patronatem UNESCO.Wioska niemal w całości zabudowana jest pięknymi starymi chałupami w charakterystycznym stylu podhalańskim. Wzniesiono je na przełomie XVIII i XIX wieku i od tego czasu są nadal zamieszkane i zadbane. Charakterystyczny dla chałup w Chochołowie jest ich kolor. Drewno od dziesiątków lat zachowuje jasny odcień, przez co wydaje się, że są one nowe. Według tradycji raz do roku – przed Świętami Wielkanocnymi – gaździny urządzają wielkie mycie ścian swoich domów mydłem, dzięki czemu zachowały się w idealnym stanie przez tak długi czas. W jednej z zabytkowych chałup w Chochołowie mieści się Muzeum Powstania Chochołowskiego, upamiętniające zbrojne wystąpienie górali w 1848 roku przeciwko władzom austriackim. We wnętrzach można zobaczyć też inną ekspozycję – dotyczącą codziennego życia górali.

Chochołów noclegi oferuje wiele atrakcji :
wyciąg narciarski Witów-ski
Termy Chochołowskie
Doliny Kościeliskiej
Doliny Chochołowskiej
Zakopanego

Muzeum Powstania Chochołowskiego to oddział Muzeum Tatrzańskiego, znajdujące się w centrum Muzeum znajduje się na słynnym Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Muzeum funkcjonuje od 1978 roku w zabytkowej góralskiej chatce, wykonanej z drewna. Początkowo należała do Jana Bafii, dopiero później została przystosowana do potrzeb muzeum. Wnętrze chatki zostało urządzone w ten sposób, by połączyć ważne dla regionu powstanie chochołowskie z ekspozycją etnograficzną, prezentującą życie góralaskie w połowie XIX wieku. Muzeum prezentuje dzieje ważnego powstania, które to było istotnym wydarzeniem w dziejach Chochołowa.

Chochołów noclegi z wyżywieniem to piękna panorama Tatr, łąki, las, czyste górskie powietrze sprawiają, że jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Chochołów ośrodki wczasowe, pensjonaty, wille, domki, pokoje goscinne organizują:
– kolonie, obozy
– zielone i białe szkoły
– wczasy
– zimowiska
– wycieczki
-imprezy integracyjne
– dla grup zorganizowanych dogodne rabaty i upusty

Możemy tu też zobaczyć największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Powierzchnia lustra wody prawie 3 tysiące m² 3 baseny zewnętrzne, aż 18 basenów wewnętrznych wypełnionych wodami termalnymi i różnorodnymi atrakcjami. Dodatkowo Baseny dla dzieci posiadają 3 zjeżdżalnie, a ośrodek zawiera w sobie SPA&Wellness.

chochołów kwatery, Agroturystyka chochołów, noclegi w chochołowie

Możliwość komentowania jest wyłączona.