Bieszczady noclegi, domki, pokoje…

Bieszczady należą do Beskidów Wschodnich, które są częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Mimo iż szczytowe partie zajmują połoniny, to Bieszczady zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, a nie Połonińskich. Bieszczady są chętnie wybierane przez turystów na miejsce wypoczynku. Co ciekawego możemy tu zobaczyć?
Park Gwiezdnego Nieba
W dużych miastach łatwo zapomnieć, jak rozgwieżdżone może być niebo – zbyt wiele źródeł sztucznego oświetlenia odbiera nam przyjemność obserwowania gwiazd.
Bieszczady są jednym z najciemniejszych miejsc w Polsce, a nawet w Europie.
Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” obejmuje tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Jego celem jest głównie ochrona przed zanieczyszczeniem świetlnym.

Browar Ursa Maior znajduje się w Uhercach Mineralnych, to jedyny browar w Bieszczadach. Powstaje tu kilkanaście gatunków piwa regionalnego.
Na miejscu organizowane są wycieczki, podczas których można zwiedzić wnętrza Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Będziemy mieli szansę dowiedzieć się też, jak powstaje piwo. Oczywiście dla chętnych degustacja jest możliwa.

Jezioro Solińskie, nazywane czasami bieszczadzkim morzem, to w rzeczywistości zbiornik retencyjny. Nie tylko chroni okolicę przed powodzią. Woda zasila także hydroelektrownię.
W sezonie nad brzegiem zalewu zbierają się licznie turyści i miejscowi żeby korzystać z okolicy i wypoczywać. Można się tu opalać, pływać kajakiem, rowerem wodnym lub żeglować.
Będąc nad Jeziorem Solińskim, koniecznie trzeba zobaczyć zaporę. Prowadzi do niej deptak, na którym roi się od straganów z pamiątkami. Można przejść się po koronie tamy lub zwiedzić jej wnętrze.

Park Miniatur znajduje się na terenie ośrodka Caritas w Myczkowcach. Możemy tu zobaczyć makiety drewnianych kościołów i cerkwi. Odwzorowane obiekty pokazują, jak bardzo różnorodna jest architektura sakralna, z jaką można zetknąć się na pograniczu polsko-słowacko-ukraińskim.

Bieszczady noclegi, domki, pokoje, kwatery, pensjonaty, agroturystyka to  czyste powietrze, cisza lasów i spokój oraz gościnność mieszkańców sprawiają, że jest to wspaniałe miejscem dla turystów, Bieszczady noclegi z wyżywieniem  z tradycyjną kuchnią opartą na ekologicznej żywności.

Bieszczady noclegi nad jeziorem solińskim  to doskonała baza wypadowa na wyprawy piesze, rowerowe, przejażdżki konne. Wzgórza stanowią wspaniałe miejsca widokowe na panoramy Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego.

Bieszczady oferuje wiele atrakcji:
– restauracje
– wyciąg narciarski
– basen
– stawy rybne i wędkowani
– możliwość jednodniowych wycieczek – Węgry, Słowacja, Ukraina
– skansen Sanok, synagoga Lesko
– kolejka wąskotorowa ,,Bieszczadzka Ciuchcia”-Majdan
– blisko do granicy Słowackiej, Ukraińskiej
– Polańczyk noclegi
– blisko Zalew Soliński
-Solina
-wodospad stare sioło
-wodospad na Hylatym-Zatwarnica
-jeziorko Duszatyńskie
-tarasy widokowe-żubry nadleśnictwo Stuposiany
-spływ pontonami malowniczą doliną Sanu
-skansen budownictwa ludowego Sanok
-muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach

Bieszczady domki nad Solina , Bieszczady noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.