Wczasy w Bieszczadach

Bieszczady  są częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Bieszczady zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, mimo tego że szczytowe partie zajmują połoniny. Bieszczady są chętnie wybierane przez turystów na miejsce wypoczynku.

Bieszczady noclegi nad jeziorem solińskim w turystycznej miejscowości nad Jeziorem Solińskim i otoczonej wspaniałymi bieszczadzkimi lasami które same w sobie są wielką atrakcją turystyczną. Bieszczady noclegi położony jest w cichej i spokojnej okolicy położonej w malowniczej dolinie u podnóża widokowego szczytu

W Bieszczadach występują rośliny i zwierzęta niespotykane w innych częściach Polski, a zwłaszcza takie, które lubią ciepło. Dobrze zachowane pierwotne lasy bukowe stanowią prawdziwy raj dla zwierząt. Żyją w nich między innymi żubry, jelenie karpackie, niedźwiedzie, wilki, rysie, żbiki, bocian czarny czy orzeł przedni.

Bieszczady noclegi agroturystyka to wspaniałe miejsce na wypoczynek, zwłaszcza dla osób ceniących sobie spokój, ciszę, piękne widoki, idealne miejsce urlop z rodziną, to również świetne miejsce do wypoczynku dla tych którzy pragną odpocząć od codziennych obowiązków czy miejskiego zgiełku.

Wśród flory stwierdzono ponad 900 gatunków roślin naczyniowych, 250 gatunków mchów i 300 porostów, w tym 30 gatunków endemicznych roślin wschodniokarpackich i alpejskich. Wśród zwierząt doliczono się 230 gatunków kręgowców (43 ssaków, 7 gadów, 10 płazów, 150 ptaków i 20 ryb).

Bieszczady noclegi domki  bliskość Jeziora Solińskiego oraz Małej Bieszczadzkiej Pętli sprawia, że jest to także doskonała baza wypadowa w wyższe partie Bieszczadów.

Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest jezioro Solińskie, nazywane czasami bieszczadzkim morzem, to w rzeczywistości zbiornik retencyjny. Nie tylko chroni okolicę przed powodzią. Woda zasila także hydroelektrownię, którą również można zwiedzać, watro też przejść się po zaporze.

W sezonie nad brzegiem zalewu zbierają się licznie turyści i miejscowi żeby korzystać z okolicy i wypoczywać. Można się tu opalać, pływać kajakiem, rowerem wodnym lub żeglować.

Bieszczady agroturystyka domki położone są w malowniczej miejscowości z widokiem na góry i lasy przy tzw rozlewisku.Z jednej strony domków płynie rzeka


Możliwość komentowania jest wyłączona.