Białowieża

Białowieża jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, leży z dala od miejskiego zgiełku w otoczeniu pięknej przyrody. Niewątpliwie dużą atrakcją Białowieży jest możliwość przemierzania szlaków turystycznych i ścieżek poprowadzonych poprzez wspaniałą krainę puszczańską, obfitującą w niezwykłe bogactwo fauny i flory.

W sercu Puszczy Białowieskiej lezy przepiękna miejscowość Białowieża, położona w województwie podlaskim, na wschodnim krańcu Polski, nad rzeką Narewką. Zarówno Białowieżę, jak i Puszczę można oglądać z expressu – białowieskiej ciuchci na kołach. W niedalekiej okolicy warto zwiedzić Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia – znajduje się na końcu Białowieży jadąc w kierunku wsi Budy. Warto również wspomnieć o tutejszych mieszkańcach, którzy są bardzo gościnni i zawsze służą pomocą. Miejscowość zachęca do pieszych wędrówek oraz rowerowych szlaków.

Na wspomniany weekend majowy zaplanowane są spływy kajakowe rzeką Narewką, wycieczka do Rezerwatu Ścisłego, przejazd drezyną po Puszczy czy wycieczki z przewodnikiem. Kiedy ostatni dziko żyjący osobnik żubra na świecie zginął, wówczas sprowadzono do Puszczy żubry z ogrodów zoologicznych i tak własnie rozpoczęto ich hodowle. Szczególnie polecane są spacery kładką przyrodniczo-edukacyjną „Żebra Żubra” oraz „Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.