Białka Tatrzańska noclegi, kwatery, pokoje…

Białka Tatrzańska to malownicza wieś podhalańska,  położona u podnóża Tatr przez co jest dobrym miejscem wypadowym na szlaki górskie. Piękna wieś góralska w województwie małopolskim leży nad rzeką Białką, to wspaniałe miejsce na rodzinne wypady w góry. Możemy tu znaleśc ciekawe atrakcje dla siebie przez cały rok.

Miłośnicy wodnych przygód mogą kożystać ze spływów kajakiem po Białce, chętni wrażeń mogą nawet skożystać z możliwości spływu pontonem. Wielu urlopowiczów ceni sobie wypoczynek noclegi w Białce Tatrzańskiej bo jest spokojniejsza, mniej zatłoczona niż takie na przykład Zakopane, noclegi są tanie i otoczenie równie piękne.

Jakie atrakcje mogą zainteresować turystów w tym miejscu?

Białka Tatrzańska noclegi  to szeroka baza turystyczna, która ciagle polepsza swoje standardy aby goście byli zadowoleni.

Festyn Białczański
Co roku w jeden z sierpniowych weekendów, parking Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zamienia się w tętniące życiem centrum kultury góralskiej. Wszystko za sprawą Festynu Białczańskiego, który na stałe zagościł w kalendarzu podhalańskich imprez i odbywa się nieprzerwanie od 1996 roku. Co roku na festiwalowej scenie goszczą znane polskie zespoły muzyczne jak i regionalne zespoły tanca i muzyki.
Podczas festiwalu na turystów odwiedzających Białkę Tatrzańską czeka także wiele innych atrakcji. Na przykład cieszące się popularnością wybory Cepra i Ceperki Roku oraz Harnasia Roku.

Wioska skrzatów
Na szczycie Kotelnicy obok olbrzymiego tarasu widokowego przy Karczmie Kotelnica, na który dostać się można pieszo lub skorzystać z kolei linowej znajduje się plac zabaw „Wioska skrzatów”. W drewnianej wiosce, oprócz domków skrzatów, znajduje się też piaskownica oraz stół służący do gry w „kółko i krzyżyk”, co napewno dostarczy dużo zabawy młodszym gdy ich rodzicie podziwiają piękne krajobrazy Tatr.

Monsterrollery
Monsterroller jest to hulajnoga specjalnie przystosowana do jazdy w zróżnicowanym, górskim terenie. Choć wygląda niepozornie, potrafi dostarczyć sporą dawkę adrenaliny. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w jeździe na monsterrollerze może to uczynić właśnie na zboczach Kotelnicy.
To właśnie na Kotelnicy odbywają się coroczne Mistrzostwa Polski Cross Monster, czyli jedyne w naszym kraju zawody na na tym sprzęcie. Zachęcamy do wypożyczania!

Trasa downhillowa
Nowo otwarta zjazdowa trasa rowerowa „KOŁSTER” na Kotelnicy jest pierwszą z trzech planowanych na terenie ośrodka. Należy również pamiętać, że wokół stacji jest też kilkanaście tras przeznaczonych do jazdy na rowerach szosowych a sam szczyt Kotelnicy jest świetnym punktem startowym dla wielu rowerowych wycieczek.
KOŁSTER ma swój początek przy górnej stacji 3-osobowej kolei krzesełkowej, oznaczonej na mapie ośrodka numerem I, która w sezonie letnim wywozi turystów na szczyt Kotelnicy. Trasa ma bardzo różnorodny charakter. Fragmenty trochę szybsze, ze skoczniami i profilowanymi ziemnymi zakrętami, przeplatają się z wolniejszymi i bardziej technicznymi odcinkami poprowadzonymi po drewnianych mostkach typu north shore.

Zimą możemy skorzystać z wielu wyciągów narciarskich, a po aktywnym dniu skorzystać z oferty Term.

Białka Tatrzańska tanie noclegi, noclegi z wyżywieniem gwarantuje miły wypoczynek.
wszystkie pokoje są z łazienkami oraz telewizorami .
Białka Tatrzańska  pokoje gościnne, pensjonaty, kwatery pozwala cieszyć się pięknymi widokami zarówno Tatr Wysokich, jak i malowniczych Pienin.

Zimą do dyspozycji przygotowanych jest ponad 20 wyciagów w tym 3 koleje krzesełkowe – 3 osobowa o dł. 1380 m, 4 osobowa o dł. 80 m, 6 osobowa o dł.1350 m., wyciągi orczykowe i talerzykowe.
Białka noclegi położone w cichej i spokojnej okolicy nad rzeką w odległości ok. 800 m od kompleksu narciarskiego Kotelnica. 
Można tutaj znaleźć spokój z dala od natłoku wczasowiczów i dużego ruchu samochodów.
Blisko stąd do pięknego rezerwatu przyrody przy przełomie rzeki Białki.

Białka noclegi, Białka Tatrzańska pensjonaty

Możliwość komentowania jest wyłączona.