Berezka

Berezka noclegi to miejscowość agroturystyczna w województwie podkarpackim, nad potokiem Bereźnica, przy szosie z Hoczwi do Polańczyka. Położenie Berezki oraz dobrze zorganizowane gospodarstwa agroturystyczne sprawiają, że miejscowość służy jako baza wypadowa w bliższe i dalsze okolice Bieszczad. Na terenie wsi, oprócz bazy noclegowej znajdują się wypożyczalnię rowerów, stadnina koni, dzięki której okolice można zwiedzać siedząc w siodle, a nad Zalewem Solińskim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przez wieś przebiega wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych.

Berezka noclegi domki położone na dawnym terenie dworskim na malowniczym wzniesieniu otoczonym lasami – dawna posiadłość Fredrów. Lokalizacja ta sprzyja turystyce górskiej i zimowym szaleństwom.

Nad większymi potokami zadomowiły się bobry, można również obejrzeć budowane przez nie żeremia. Przy odrobinie szczęścia, ujrzymy orła bielika, bociana czarnego i różne ptaki śpiewające. Jeżeli w Bieszczadach przebywają rodziny z dziećmi może zwiedzać Park siedząc wygodnie w bryczce. Pieszą wycieczkę po Parku również można zaplanować na kilka dni, bowiem po drodze jest wiele stanic i pól biwakowych, gdzie na turystów czeka pyszne jedzenie i ciepły prysznic. Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego to kolejna turystyczna atrakcja natomiast odwiedzenie Zalewu Solińskiego jest wręcz obowiązkiem każdego turysty. Rozciągający się tu wspaniały widok oraz delikatny powiew bryzy sprawiają, że szybko napełniamy się energią, która utrzymuje się w nas długo po powrocie do szarej rzeczywistości.

Zabytki:

  • ruiny cerkwi z XIXw.
  • pozostałości parku dworskiego (przy wjeździe od strony Hoczwi, po lewej) ze śladami ziemnych fortyfikacji bastionowych (XVII w.). W parku pomniki przyrody: 3 dęby o obwodzie 420–470 cm. i sosna (370 cm).

Bieszczady domki letniskowe  pobliżu lasu kąpielisko, miejsce do wędkowania, kort tenisowy, punkty gastronomiczne. Domki letniskowe do od maja do października. W każdym z nich znajduje się: pokój, łazienka, ubikacja, aneks kuchenny, taras. Teren ogrodzony, miejsce do zabawy dla dzieci  dużo zieleni w pobliżu las, grill, altanka, miejsce na ognisko. Domki znajdują się z dala od drogi głównej, co gwarantuje ciszę i spokój. Możliwość spędzenia wolnego czasu przy ognisku, grillowaniu na świeżym powietrzu, jazdę quadem.


Możliwość komentowania jest wyłączona.